Informace od zdravotní sestry

MENU

  

ZÁKOŽKA

  

PŘÍZNAKY

  

LÉKY NA SVRAB

  

SVRAB U ZVÍŘAT

  

Svědění po léčbě

 


Aktualizováno:

Jak se zbavit svrabu

Specifická prevence u svrabu neexistuje, neboť v zásadě může být infekce přenesena na každého z nás. Často se stává, že postižení jedinci infekci zjistí až po určité době, takže přenášejí nemoc na další lidi ve svém okolí, aniž by si toho byli nějak vědomi. I z tohoto důvodu je tak důležité, aby každý, kdo zjistí své onemocnění, tuto skutečnost sdělil rodinným příslušníkům, sexuálnímu partnerovi i lidem z blízkého okolí. Pouze takto se dá šíření infekce zamezit.

Umírající svrab svědí

Umírající zákožka svrabová uvolňuje do postiženého organismu protein, který může vyvolávat nepříjemné svědění. Proto i po likvidaci parazita může pacient pociťovat svědění, ačkoli je původce nemoci zlikvidován. Svědění je tedy dáno imunitní reakcí na tento protein.

výběr z naší tvorby
pokračování článku

Co na svědění kůže

Svědění mohou ulevit antihistaminika či kortikoidy a důsledné promašťování kůže.

Kdy svědění skončí

Při úspěšné léčbě se svědění většinou zmírní už po dvou dnech, může ale trvat – v reakci imunitního systému na protein roztoče – i několik týdnů. Tato skutečnost se nesmí chápat jako selhání léčebného postupu. Například i příliš časté používání přípravků proti svrabu může vést k podráždění pokožky. Neutuchající svědění však bývá častěji zapříčiněno opětovným nakažením od rodinných příslušníků nebo nesprávným použitím léčebných prostředků.

Autor: © Mgr. Světluše Vinšová
Foto:
© Pesinapřidejte sem svůj komentář

Něco Vám není jasné? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
K zeptání použijte tento formulář.


Nadpis / Dotaz
Jméno
E-mail
Sdělení

Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!
E-mail nebude nikde zobrazen.

přehled komentářů

Svědění po léčbě

 Sáčková

D.den,jsem jsem měsíc po léčbě infektoscabem(2xnamazaná celá rodina v rozmezí 9dnů) a občas se objeví 1-2 pupínky svědivé,ale každý na jiném místě.Hned mažu teatreeoli a zmizí do 2 dnů.Může jít ještě o svrab?Chodbičky nejsou žádné.Děkuji
Manžel má ted 1 pupínek na noze a já 2 na břiše vzdálené 15 cm od sebe.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět


Témata

Zajímavé články

Svrab

O nás

Kontakt

Ochrana osobních údajů a cookies

SiteMAP

RSS